Czas na ORLEN Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej

Już po raz 28. siatkarscy weterani i po raz pierwszy weteranki będą rywalizować w ORLEN Mistrzostwach Polski Masters. Przyjazd do Drzonkowa zapowiedziało kilkaset zawodniczek i zawodników z całej Polski. Szykuje się prawdziwe siatkarskie święto. Zgłoszenia do imprezy są już zamknięte, teraz czas na losowanie.

Miłośnicy siatkówki, którzy wystąpią w ORLEN Mistrzostwach Polski Masters po raz kolejny rywalizować będą w Drzonkowie. To malownicze miejsce w województwie lubuskim, będące od kilku lat częścią Zielonej Góry, gościć będzie najlepszych siatkarzy i siatkarki powyżej 35. roku życia. Po raz pierwszy w sięgającej 1996 roku historii tego turnieju rozegrane zostaną również mistrzostwa kobiet, do rywalizacji zgłosiły się bowiem trzy zespoły pań i trzydzieści siedem ekip męskich.

Zawody odbędą się w dniach 14-16 czerwca w hali WOSiR przy ul. Olimpijskiej 20 w Drzonkowie. Już szósty raz mistrzostwa zagoszczą w obiektach WOSiR, a weźmie w nich udział blisko 450 zawodników i zawodniczek. Drużyny męskie zagrają w podziale na w siedem kategorii wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Będzie to już 28. edycja ich zmagań. Siatkarki rozpoczną przygodę z mistrzowskim turniejem masters w kategorii open - powyżej 35 lat.

– ORLEN Mistrzostwa Polski Masters to nie tylko sama gra w siatkówkę, ale również wspaniała atmosfera i wiele wspomnień. Chcemy rozwijać tę ciekawą imprezę, dlatego zdecydowaliśmy się po raz pierwszy zorganizować mistrzostwa z udziałem kobiet. Liczę, że to dopiero pierwszy krok i w następnych edycjach pań będzie tyle samo, co panów – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA Artur Popko.

ORLEN Mistrzostwa Polski Masters każdorazowo gromadzą też dawne siatkarskie sławy, na boiskach nie brakuje byłych reprezentantów Polski, medalistów wielu ważnych imprez. W poprzednich edycjach turnieju oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Roberta Prygla czy Roberta Szczerbaniuka.

– W Drzonkowie zdobywa się nie tylko medale, ale również piękne wspomnienia i niezapomniane emocje. Drzonków jest miejscem przyjaznym dla zawodników, kibiców, organizatorów i dla każdego Gościa, który przekroczy nasz próg. Zabiegamy o to, aby każdy czuł się u nas jak w przysłowiowym domu, korzystając z uroków tego miejsca – podkreśla Bogusław Sułkowski, Dyrektor Ośrodka, w imieniu całego zespołu. – Drzonków, to nie tylko sport, ale także rekreacja i wypoczynek, a nasze drzwi są dla Was otwarte cały rok. Gościć tak znakomitych polskich siatkarzy i siatkarki, uczestników XXVIII ORLEN Mistrzostw Polski Masters kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej to dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Już dziś życzę sukcesów sportowych i wyjątkowych wrażeń. Gratuluję i dziękuję organizatorom oraz uczestnikom turnieju, że w tak wspaniały sposób podtrzymujecie tradycje corocznych spotkań sław polskiej siatkówki – dodaje.

Losowanie grup turniejowych zaplanowane jest na 6 czerwca, o 19.00, na kanale Siatkarskie Ligi na YouTube. Zawody można będzie śledzić na żywo dzięki transmisjom online, prowadzone będzie także specjalne turniejowe studio.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Masters w Piłce Siatkowej 2024 jest firma ORLEN.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI