Waldemar Kobienia: wszystko już gotowe

56 drużyn walczyć będzie o medale w XXII ORLEN Mistrzostwach Polski Old Boyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego, które rozegrane zostaną w Kędzierzynie-Koźlu od 9 do 11 czerwca. - Na miejscu rywalizacji wszystko już zostało zapięte na ostatni guzik. Wykonywane są już tylko prace kosmetyczne - powiedział prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Kobienia. W przeszłości miasto, w którym siedzibę ma złoty medalista PlusLigi, dwukrotnie gościło czempionat oldbojów.

– Po raz kolejny pragnę wyrazić swoją radość, że ten turniej odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. Miasto od lat związane jest z siatkówką. Cały czas mamy ogromne wsparcie od Pani Sabiny Nowosielskiej, prezydent miasta - podkreśla Waldemar Kobienia.

W trakcie trzydniowej rywalizacji kibice będą mogli zobaczyć wiele dawnych gwiazd, były reprezentantów Polski, medalistów ważnych międzynarodowych turniejów. Współorganizatorem czempionatu jest miejscowy MOSiR.

Co roku na boiskach mistrzostw oldbojów można spotkać obecne i minione gwiazdy siatkówki. Przed rokiem w Drzonkowie oglądaliśmy popisy m.in. wicemistrzów świata Daniela Plińskiego czy Sebastiana Świderskiego, było także wiele niedawnych gwiazd PlusLigi – m.in. Krzysztof Gierczyński, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel, Robert Szczerbaniuk.

W czterech poprzednich edycjach uczestników mistrzostw Polski oldbojów gościł Drzonków. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę Wojewódzkiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Drzonkowie i jego dyrektorowi Bogusławowi Sułkowskiemu. Oldboje wielokrotnie podkreślali, że ten ośrodek jest idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu, w znakomitej atmosferze i idealnych warunkach.

ORLEN OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2017
XXII Mistrzostwa Polski Old Boy’ów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego
Kędzierzyn-Koźle, 9-11.06.2017

Mistrzostwa zostaną rozegrane w sześciu kategoriach wiekowych:
powyżej 35 lat (rok urodzenia 1982 i starsi) - zgłosiło się 10 drużyn
powyżej 40 lat (rok urodzenia 1977 i starsi) - 9 drużyn
powyżej 45 lat (rok urodzenia 1972 i starsi) - 9 drużyn
powyżej 50 lat (rok urodzenia 1967 i starsi) - 12 drużyn
powyżej 55 lat (rok urodzenia 1962 i starsi) -  6 drużyn
powyżej 60 lat (rok urodzenia 1957 i starsi) - 10 drużyn

Dokumentacja mistrzostw: http://www.vispolska.pl/turn/dokumentacja-mpo-2017/

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI