Dwa dni pozostały do rozpoczęcia ORLEN Mistrzostw Polski Masters w siatkówce

Znamy już składy drużyn, które zgłosiły się do XVIII ORLEN Mistrzostw Polski Masters w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Udział zapowiedzieli byli reprezentanci Polski , trenerzy drużyn PlusLigi, a nawet byli i aktualni prezesi.

W imprezie, która znów będzie rozgrywana w Drzonkowie, ma wystąpić aż 40 zespołów. Po raz pierwszy w historii na boiskach w hali WOSiR-u będą grać siatkarki, a w sumie zawodników ma być ponad 400. Najmłodsi mają po 35 lat, bo tyle wynosi dolna granica wieku, a najstarsza kategoria to +65 , a w sumie jest siedem grup wiekowych. Panie będą grać w kategorii open. Mecze będą prowadzili sędziowie z PlusLigi i TAURON Ligi.

Najstarszym zgłoszonym zawodnikiem jest wrocławianin Leon Zagota, który ma 75 lat. Dwa lata młodszy jest Franciszek Chochrowski ze Starego Sącza, a trzy -  Dariusz Domański z Bydgoszczy i Paweł Donarski z leżącego pod Kołobrzegiem Siemyśla. W sumie aż 28 uczestników ma 70 lat lub więcej.

Nie zabraknie też byłych znanych siatkarzy, jak Rafał Legień, Dariusz Parkitny, Jerzy Zwierko, Jacek Pasiński, Mariusz Sordyl, Krzysztof Gierczyński, Robert Szczerbaniuk oraz niedawno jeszcze oglądani na boiskach czy w telewizji Jak Król, Mikołaj Sarnecki i Marcin Kryś.

Pierwsze mecze zaplanowane są na piątek o od godz. 17, następnego dnia o godz. 14 ORLEN XVIII Mistrzostwa Polski Masters zostaną uroczyście otwarte, a zakończenie zawodów w niedzielę 16 czerwca ok. godz. 15.30.

TUTAJ PODZIAŁ NA GRUPY I INFORMACJA, KTO Z KIM ZAGRA

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Masters w Piłce Siatkowej 2024 jest firma ORLEN.

Powrót do listy