W weekend poznamy mistrzów Polski oldboyów – rozpoczęło się wielkie siatkarskie święto w Drzonkowie!

Po kilku latach rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu, tym razem miłośnicy siatkówki, którzy wystąpią w XXVII ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów rywalizują w Drzonkowie. To malownicze miejsce, będące od kilku lat częścią miasta Zielona Góra w województwie lubuskim, gości najlepszych siatkarzy oldboyów. Kanał Siatkarskie Ligi na YouTube przeprowadza relację w trakcie każdego dnia turnieju.

Turniej rozpoczął się 2 czerwca i potrwa do niedzieli. Rozgrywany jest w hali WOSiR przy ul. Olimpijskiej 20. Bierze w nim udział kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Pierwsze mecze odbyły się w piątek, rozdanie medali przewidziano na niedzielę.

– Przez ostatnie lata pasjonaci siatkówki spotykali się w Kędzierzynie-Koźlu, a teraz rywalizować będą w Drzonkowie. To silny ośrodek sportowy, może mniej związany z siatkówką, ale bardzo ważny dla polskiego sportu. A przede wszystkim bardzo urokliwe miejsce, w którym na pewno siatkarska rodzina będzie się czuć znakomicie. Mistrzostwa Polski Oldboyów to nie tylko sama gra w siatkówkę, ale również wspaniała atmosfera i wiele wspomnień. Anturaż takich spotkań jest bardzo ważny – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko. To właśnie PLS S.A. jest organizatorem zawodów.

Ci, którzy nie będą mogą oglądać zmagań naszych starszych mistrzów – w poprzednich edycjach turnieju na boiskach oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka – mogą obejrzeć transmisje na kanale YT Siatkarskie Ligi. W piątek transmisja, wraz z wywiadami rozpocęła się o godz. 18, w sobotę o 12 i 15, w niedzielę o godz. 12.

– Drodzy zawodnicy i organizatorzy! Cieszymy się, że możemy Was gościć po raz kolejny w Naszym Ośrodku i tworzyć wspólnie historię kolejnej edycji Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej. Goszczenie w Drzonkowie sław polskiej siatkówki jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem. Już dziś życzę wszystkim uczestnikom i organizatorom niezapomnianych sportowych emocji i pięknych relacji podczas pobytu w Naszym Ośrodku. Do zobaczenia w Drzonkowie – zaprasza Bogusław Sułkowski, Dyrektor WOSiR Drzonków.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2023 jest firma PKN ORLEN SA.

ORLEN OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2023
XXVII Mistrzostwa Polski Oldboyów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego
Drzonków, 2-4.06.2023

Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach wiekowych:
- powyżej 35 lat
- powyżej 40 lat
- powyżej 50 lat
- powyżej 55 lat
- powyżej 60 lat
- powyżej 65 lat

Wszystko na temat zawodów: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/

Wyniki na żywo: https://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

Powrót do listy