Czas na nowości – ORLEN Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej zostaną rozegrane w Drzonkowie

Miłośnicy siatkówki, którzy wystąpią w ORLEN Mistrzostwach Polski Masters po raz kolejny rywalizować będą w Drzonkowie. To malownicze miejsce, będące od kilku lat częścią miasta Zielona Góra w województwie lubuskim, gościć będzie najlepszych siatkarzy i siatkarki powyżej 35 roku życia. Po raz pierwszy w historii tego turnieju, rozgrywanego od 1996 roku, rozegrane zostaną mistrzostwa kobiet!

Turniej zostanie rozegrany w dniach 14-16 czerwca w hali WOSiR przy ul. Olimpijskiej 20 w Drzonkowie. Weźmie w nich udział kilkuset zawodników i zawodniczek w siedmiu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Panie zagrają w kategorii open. U panów jest to już 28. edycja, panie dopiero rozpoczną swoją przygodę z mistrzowskim turniejem masters.

– Drzonków to bardzo urokliwe miejsce, w którym na pewno siatkarska rodzina będzie się czuć znakomicie. Mistrzostwa Polski Masters to nie tylko sama gra w siatkówkę, ale również wspaniała atmosfera i wiele wspomnień. Chcemy rozwijać tą ciekawą imprezę, dlatego zdecydowaliśmy się także zorganizować mistrzostwa z udziałem kobiet. liczę, że spotka się to z pozytywnym odzewem i panie z chęcią zagrają o mistrzostwo Polski  – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko. To właśnie PLS S.A. jest organizatorem zawodów.

ORLEN Mistrzostwa Polski Masters każdorazowo gromadzą też siatkarskie sławy, a na boiskach nie brakuje byłych reprezentantów Polski, medalistów wielu ważnych imprez. W poprzednich edycjach turnieju oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla czy Roberta Szczerbaniuka. Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Masters w Piłce Siatkowej 2024 jest firma PKN ORLEN SA. 

Termin przesyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 31 maja 2024 roku o godz. 24.00 (zgłoszenia poprzez stronę internetową https://mezczyzni.mistrzostwapolskimasters.pl/

oraz https://kobiety.mistrzostwapolskimasters.pl/).

ORLEN Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego, Drzonków, 2-4.06.2024:

Zawody mężczyzn zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach wiekowych:

- powyżej 35 lat

- powyżej 40 lat

- powyżej 45 lat

- powyżej 50 lat

- powyżej 55 lat

- powyżej 60 lat

- powyżej 65 lat

Zawody kobiet zostaną rozegrane w kategorii open:

- powyżej 35 lat

Powrót do listy